Prawo rodzinne w Koszalinie

Prawo rodzinne (Koszalin) to jedna z gałęzi, która należy do prawa cywilnego. Stanowi bardzo obszerny dział związany z wszelkimi sprawami dotyczącymi członków rodziny. Z tego względu często budzi także sporo emocji, ponieważ toczenie postępowania w stosunku do któregokolwiek z bliskich to niełatwe przeżycie. Jednak czasami zdarza się, że nawet wewnątrz rodziny prawa są łamane – w takim wypadku to jedyne wyjście, które pozwoli na rozwiązanie konfliktu.

Czym zajmuje się adwokat w ramach prawa rodzinnego? Koszalin

W związku z tym, że prawo rodzinne (Koszalin) obejmuje bardzo dużo sporów, prawnik rodzinny musi być wszechstronnie przygotowany. Wśród spraw, które zdarza się mu prowadzić, pojawiają się rozprawy toczone między małżonkami, a więc wszelkie rozwody, separacje, podział wspólnego majątku, uzyskanie intercyzy czy rozdzielności majątkowej. Znajdziemy tu także pomoc dotyczącą właściwego sporządzania testamentu, aby mógł zostać uznany przez sąd. W skład prawa rodzinnego wchodzą również wszystkie sprawy dotyczące dzieci, jak przyznawanie i odbieranie praw do opieki nad nimi, ustalenie władzy rodzicielskiej oraz tego, który rodzic jest zobowiązany płacić alimenty i w jakiej wysokości. Ponadto prawnik rodzinny oferuje pomoc w trakcie procesu adopcyjnego, w sytuacji, gdy małoletni dopuścił się przestępstwa lub sam stał się jego ofiarą, a także wtedy, gdy sąd zażąda przyznania kuratora. 

Prawo rodzinne Koszalin

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne potrafią być sprawy z zakresu prawa rodzinnego w Koszalinie, dlatego oferujemy profesjonalną pomoc prawną. Nasze usługi obejmują reprezentowanie klientów podczas rozpraw dotyczących podziału spadku, ubiegania się o zapłatę alimentów, uzyskania rozwodu lub separacji, ustalenia ojcostwa, podziału majątku, ustanowienia rozdzielności majątkowej między małżonkami oraz wiele innych. Ponadto proponujemy wsparcie podczas sporządzania i kompletowania niezbędnych dokumentów, co często przysparza klientom niemały kłopot. Udzielamy również różnego rodzaju porad prawnych dotyczących powyższych spraw.

Jeśli szukasz adwokata, który pomoże Ci wyjść obronną ręką z toczonego postępowania podczas sprawy z zakresu prawa rodzinnego w Koszalinie, skontaktuj się z naszą kancelarią. Jesteśmy dostępni pod kilkoma numerami telefonu, mailem bądź w biurze mieszczącym się na ulicy Piłsudskiego w Koszalinie. Umów się na wizytę z jednym z naszych adwokatów, zapoznaj go ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi sprawy, a otrzymasz profesjonalną pomoc prawną na najwyższym poziomie.